Dil Eğitimi Programları

ingilizce.jpg

English Classes

İngilizce

Haftanın hergünü Hybrid Play& Learn System ile ayda toplam 20 saat İngilizce Eğitim.

 

Le Français

Seteney'de rutin eğitim planı dahilinde Haftada iki gün ile ayda toplam 8 saat Fransızca dil eğitimi veriliyor.

Okulumuzda "Bire bir dil eğitimi" paketleri dahilinde özel öğretmen eşliğinde daha yoğun Fransızca eğitimi de veriliyor

fransizca.jpg
Ekran Resmi 2017-08-24 23.00.50

Bire Bir Özel Dil Eğitimi

Diğer Diller

Birebir özel eğitim yaklaşımı ile Dil eğitim paketlerimiz hakkında bilgi almak için: 0212 280 83 06

Özel öğretmen eşliğinde bire bir dil eğitimi Seteney'de!

Bilgi almak için arayın

İngilizce Dil Eğitim Programı

2 Yaş Ana Kaynak: SMARTY'S BOOK OF WORDS / BY REDHOUSE

Smarty’s Book of Words (Smarty’nin Sözcükler Kitabı) ile öğrencilerimizi Smarty’nin resimler ve sözcüklerle dolu dünyası ile tanıştırıyoruz.  İngilizce öğrenmeye başlayan çocuklarımıza 115 yeni sözcüğü interaktif olarak öğretmeyi bu kaynakla amaçlıyoruz.

Smarty’s Book of Words’de öğrencilerimize gündelik hayattan sözcükler öğrenebilecekleri 16 farklı mekân sunuyoruz. Çocuklar okul, hayvanat bahçesi, oyuncakçı gibi farklı mekânlarda gezerek bu konularla ilgili İngilizce sözcükleri öğrenirken aynı zamanda her bir mekânda bir yere saklanmış olan sevimli fare Smarty’i de arayıp buluyorlar. Çocuklar sözcükleri öğrendikten sonra kitabın arkasındaki çıkartma bölümüne giderek, aradıkları çıkartmayı bulup sözcüklerin üstüne yapıştırıyorlar.

Aynı zamanda interaktif kartlar sayesinde sözcüklerin anlamlarını tahmin edebiliyor, okunuşlarını dinleyebiliyorlar. Kâğıt bebeklerden, noktaları birleştirme oyununa, boyamadan kendi Smarty’ni yapmaya kadar kırkın üzerinde aktiviteyi de öğrencilerimizle uygulamayı hedefliyoruz.

3 Yaş Ana Kaynak MY FIRST ENGLISH BOOK BY INTEGRATE IRELAND LANGUAGE TRAINING PROGRAM

3 Yaş için ana kaynak olarak kullandığımız “My First English Book” isimli kitabımızla, İrlanda Kalkınma Planı çerçevesinde Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nca hazırlanmış, ana dili İngilizce olmayan Okul Öncesi çocuklarının dil entegrasyonunu sağlama amaçlı büyük başarıya ulaşmış eğitim müfredatını öğrencilerimize sunuyoruz.

3-4 Yaş Ek Kaynak WONDER BRIDGE COSPLAY ENGLISH LANGUAGE TEACHING

“Cosplay” kostüm oyunu ya da bir kostüm giymek için hayali durumlar oluşturma anlamına gelen bir tamlama.

Cosplay eğitim sisteminin teması, çocuğun gelecekte ihtiyaç duyacağı sosyal yeteneklere, gündelik “çocuk” hayatlarına ve kişiler arası ilişkilerine uygun olarak kurgulandı.

 

Sistem, okul öncesi çocuklara, yeni bir dil kazanımı sağlarken aynı zamanda fiziksel gelişimi (kaba-ince motor, el göz koordinasyonu), sosyal, duygusal, bilişsel gelişimi  ve öğrenme yetilerini destekler. Çocuklar böylece TPR ve sanat aktivitelerinin yanı sıra, çeşit çeşit oyun, şarkı, tekerleme, hikaye (masusçuktan oyunlar), tartışma ve projeler üzerinden dinleme, okuma-yazma ve konuşma yeteneklerini geliştirme olanağına sahip olurlar.

Seteney 3-4 Yaş öğrencileri “Cosplay” müfredatı üzerinden haftanın hergünü İngilizce dersi alıyor.

3-4 Yaş Ek Kaynak CAMBRIDGE PICARO EARLY ENGLISH

Picaro 2-3 yaş çocukları için, dil eğitiminde dünya lideri  Cambridge English Language Assessment ile birlikte özel olarak hazırlanmış  bir dil eğitim programıdır. Teknoloji ve basılı görsel materyalleri bir araya getiren sistem, Baby TV ile entegre ilerlemektedir.

  • CEFR: Pre-A1 to A2
  • Cambridge YLE: Pre-Starters/ Flyers
  • Daha küçük çocuklar için ek temel bilgiler eğitimi
  • 1000’e yakın online eğitim oyunu
  • Baby TV entegrasyonu

4 Yaş Ana Kaynak MORE&MORE DINO&NINO

More&More adlı kitabımızda Dino ve Nino karakterleriyle görsel ve işitsel öğeler kullanılarak öğrencilerimizin

  • Dinleme
  • Tekrar Etme
  • Boyama
  • Kesme ve Yapıştırma

aktiviteleri ile, müfredatımızda öngördüğümüz yıl sonu kazanımlarını eğlenerek edinmeleri sağlanır.

Sık Sorulan Sorular

İngilizce Dil Eğitimi

Bu bölüm ELT Eğitmenimiz Ayşe Nergis Öğretmen tarafından cevaplanmıştır

1- Gerçekten bu kadar küçük yaşta çocuklar yabancı dil öğreniyorlar mı? 

Evet, gerçekten öğrenebiliyorlar.

Yaş gruplarına göre değişmekle birlikte sayıları, renkleri, şekilleri, hayvanları, ve selamlaşmayı, basit günlük hayat komutlarını öğrenebiliyorlar.

Sadece ezberle değil, gündelik hayatta kullanabilecek şekilde dillerine yerleştiriyorlar.

2- Benim çocuğum henüz düzgün Türkçe dahi konuşamıyor. İkinci bir dil eğitimi dil gelişimine zarar verir mi?

Hayır, dil gelişimine (gelişimsel problemler olmadığı müddetçe) zarar vermediğine dair ciddi akademik çalışmalar var. Bilimsel araştırma sonuçlarına göre dil eğitimine en açık olan yaş aralığı ile çalıştığımız ve Seteney’in hem kreş hem anaokulu öğrencilerine İngilizceyi ana dil değil, ikinci dil formatında öğrettiğimiz için ana dil gelişimini (öğrencide gelişimsel problem olmadığı  müddetçe) etkilemiyor.

3- Native speaker mısınız?

Hayır değilim. Çocukların anadilini anlayarak, onların ihtiyaçlarını karşılamak için kurumumuz native speaker bir öğretmen seçmedi. “Native speaker “konusu da kendi içinde problemleri olan bir konu. Öncelikle “native speaker” nedir? bunu anlatalım.

Anadili İngilizce olan İngiltere, Avusturalya veya Amerika (gibi) kökenli kişilere “English native speaker” denir. Onların dışında ki, farklı ülke kökenli, İngilizceyi ikinci bir dil olarak öğrenmiş kişiler “native speaker” değildir.

Türkiye de okul öncesi kurumlarda “native speaker” öğretmen olarak lanse edilen ve çocuklarımızı emanet ettiğimiz kişiler, esasen çocuk gelişimi ile ilgili eğitim almamış, sadece ikinci dil yabancı dili İngilizce olan, genellikle kendi dilinin aksanına sahip bir ingilizce ile konuşan kişilerdir. Ben bu durumun sağlıklı bir dil eğitiminin altyapısını oluşturacağına inanmıyorum.

4- Çocuğum günde kaç saat İngilizce dersi alacak? Dersler ne kadar sürüyor?

2 yaş grubumuzun ders uzunluğu 20 dk. dır.  3 Yaş grubumuzun ders uzunluğu 30 dk. , 4 Yaş grubumuzun ders uzunluğu ise 40 dk. dır.

Haftanın 5 günü her yaş grubunda İngilice dersi yapılıyor.

5- İngilizceyi ne şekilde öğretiyorsunuz?

Derslerimizde Hybrid Play&Learn ELT System kullanılıyor. Motomot gramer eğitimi yerine çocukların sıkılmadan, dikkat kaybı yaşamadan, oyunlarla, şarkılarla, masallarla ve etkinliklerle dil öğrenmesini sağlıyoruz. Web sitemizde İngilizce eğitim programı sekmesinde, program, kaynak ve hedeflenen dil kazanımlarını inceleyebilirsiniz.

6- Ben çocuğuma evde nasıl yardımcı olabilirim? Eğitimini nasıl takip edebilirim?

Evlere aylık olarak eğitim programı gönderiyoruz. Burada genel başlıkları ile işlediğimiz konulardan bahsediyoruz. Bültende derste söylediğimiz şarkıların sözleri de yer alıyor. Web sitemizde yer alan online kaynaklar sekmesinde bulunan internet sitelerinden şarkıları indirebilir, çocuğunuza eşlik edebilirsiniz. Eğitim programı üzerinden de müfredatımızı takip edebilir, pekiştirici aktiviteler yapabilirsiniz.

to top button