Seteney'in Programları

Çilekli Cad. No:26 Levent, Istanbul
0212 280 83 06
info@seteney.com.tr
Eğitim programlarımız

Eğitim gün ve süreleri

Seteney'de 3 tam gün, 3 yarım gün, 5 tam gün ve 5 yarım gün eğitim ve öğretim programı uygulanıyor.

Dil eğitimi

İngilizce Anadilli Eğitim: Sınıflarda bir sadece İngilizce konuşan asil öğretmen ve bir Türkçe konuşan yardımcı öğretmen bulunur. Sınıf eğitim dili İngilizcedir.

Türkçe Anadilli Eğitim: Sınıf öğretmenleri ve yardımcı öğretmenler Türkçe konuşur. Sınıf eğitim dili Türkçedir. Ancak haftada saat İngilizce ders yapılır.

Birebir Dil Eğitimi: Özel eğitim yaklaşımı ile öğrenci istenen dilde dil eğitmeni ile birebir çalışır.

Branş dersleri

Seteney'de özel seçilen ve profesyonelleri tarafından uygulanan, çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunacak seçmeli branş ders ve programları uygulanır.

Branş Ders Seçim Kriterleri

Bilim, sanat ve spor ağırlıklı eğitimi önceleyen Seteney'in Branş seçimleri de bu yöndedir.

Ücretlendirme

Velilerimizin münferit olarak satın alabilecekleri eğitimler, Seteney tarafından kurumsal olarak alınır ve velilere yansıtılır. Dersler tercihen alınır.


Örnek Eğitim Programları


Branş Dersleri ve Program Yürütücüleri

Yüzme

Haftada 2 gün 30 dakika: MKM Swimlabs'in üç 3D havuzunda, havuz başına 2 eğitmen 5 çocuk ile yapılan branş dersi.

Amaçlanan faydalar: Öğrenci vücud koordinasyonunu daha iyi yönetir. Çocuğun herhangi bir ortopedik problemi varsa bunun onarılmasına destek verir. Elektrik nötralize olur. Suyun rahatlatıcı etkisi çocuğun psikolojisini olumlu etkiler. Kalp ve akciğer kapasitesini arttırır.

Binicilik Eğitimi

3-4 yaş, haftada 1 gün 30 dakika: Maslak Atlıspor Klübü Pony Club'da middilli atlarla 1 grup eğitmeni ve her at için bir refakatçi eşliğinde yapılan branş dersi.

Amaçlanan faydalar: Çocuğun duruşunu düzeltir. Denge ve koordinasyonunu geliştirir. Atın ritmik yürüme biçimi, binicinin bu yürüyüşe sürekli uyum sağlamasını gerektiridiğinden özellikle pelvik ve duruş kasları çalışır. Ata binen çocuk atına güvenir ve bu sayede etrafındaki insanlara güveni normalleşir, endişe seviyesi düşer. Özgüvenini büyük ölçüde güçlendirir.

At ile gezinti

3-4 dakika, haftada 1 gün 10 dakika: Maslak Atlıspor klübü Pony Club'da midili atları besleme ve gezinti. Her at için refakatçi eşliğinde koruluk alanda gezi yapılır.

Kodlama

4 Yaş Grubu, haftada 1 gün, 45 dakika: code.org işbirliği ile yürütülen "Hayal eden, tasarlayan, üreten, paylaşan" mucit ruhlu çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, algoritma ile problemlere farklı yönlerle bakıp çözüm üretebilmeyi, sistemli düşünmeyi sağlayan, farklı disiplinlere geçebilmeye al yapı hazırlayan 10 aylık bir eğitim programıdır. Program Creatorkids tarafından yürütülmektedir.

Bilim Atölyesi

3-4 yaş grubu, ayda 1 ders 40 dakika: Nasa ve Lego işbirliği ile yürütülen bu branş dersinde 4 ile 6 arası deney yapılacak ve öğrencilerimiz kendi üretimleri oyuncaklar yapacaklardır. Program Mad Science tarafından yürütülmektedir.

Program içeriği:

MS STEM Student kit

Çılgın Bilim Gösterisi

Her ay 4-6 deney

Her ay etkinlik sonrası deney oyuncağı

Yıl sonu MS Sertifika

Yıl sonu MS bilim şenliği

Müzik Atölyesi

3-4 yaş grubu, haftada 1 gün 45 dakika: Profesyonel eğitimciler tarafından Etiler Doremusic Akademy'de verilen müzik ve ritim branş dersleri.

Jimnastik Dersi

2-3-4 yaş grubu, haftada 1 gün 1 saat jimnastik dersi: Her hafta Amerikadan gelen program ve ekipmanlarla MyGYM eğitmenleri eşliğinde Etiler MKM MyGYM'de yürütülen branş dersi.

Robot Atölyesi

3-4 yaş grubu, ayda 1 gün: Çocuklarımızın kendi robotlarını yaptıkları atölye. Atölye süresi her öğrenci robotunu tamamlayana dek sürmektedir.

Amaçlanan kazanımlar:

Erken yaşta kodlama öğrenimi

Analitik düşüme ve problem çözme yetisinin gelişmesi

Robotik kodlama dersi ile bir üretim yaptıkları için özgüvenleri artıyor, yeni üretimler yapabileceklerine dair inançları çoğalıyor.